Dlaczego warto dbać o szkliwo?

 

PO CO NAPRAWIAĆ SZKLIWO?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nasze zęby są stale narażone na niekorzystne działanie czynników mechanicznych (szczoteczka do zębów) i chemicznych (zwłaszcza kwasy zawarte w żywności i napojach). Na skutek działania tych czynników każdego dnia zęby ulegają zarysowaniom, w wyniku czego tworzą się małe, niewidoczne dla ludzkiego oka rysy, w których gromadzą się bakterie i pigmenty, co z czasem może doprowadzić do poważnych uszkodzeń, takich jak ubytki, pogorszenie ogólnego stanu zębów i utrata połysku szkliwa.

 


CZY WIESZ, ŻE USZKODZENIA SZKLIWA SĄ NIEODWRACALNE?

W szkliwie nie ma żywych komórek i dlatego nie potrafi się ono regenerować. Z tego względu jakiekolwiek uszkodzenia szkliwa są nieodwracalne. Żaden biologiczny proces nie jest w stanie naprawić uszkodzonego szkliwa zębowego.


JAK MOŻESZ NAPRAWIĆ USZKODZONE SZKLIWO?

Stosuj pasty BioRepair!! W składzie past BioRepair znajdują się bioaktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR®, które budową i składem podobne są do minerałów tworzących szkliwo i zębinę (hydroksyapatytów), dzięki czemu mają zdolność wnikania w głąb mikroskopijnych uszkodzeń szkliwa i zębiny. Technologia MICROREPAIR® umożliwia w pełni bezpieczną i niebywale skuteczną odbudowę powierzchniowej warstwy mineralnej szkliwa i zębiny. Cząsteczki nanohydroksyapatytu wiążą się z powierzchnią zębiny, uwalniając fosforany, cynk i wapń. To dlatego potrafią naprawiać uszkodzenia wywołane urazami i wiekiem oraz błyskawicznie znoszą nadwrażliwość zębów.

Pasty do codziennego mycia zębów BioRepair® są dostępne w kilku rodzajach specjalnie opracowanych, aby zaspokoić różne wymagania w zakresie higieny jamy ustnej.

 

BioRepair® PLUS PEŁNA OCHRONA

Dzięki opatentowanemu składowi z 33% zawartością bioaktywnych mikrocząsteczek (MICROREPAIR®) BioRepair® PLUS PEŁNA OCHRONA naprawia powierzchniową strukturę szkliwa i zębiny, skutecznie przeciwdziałając próchnicy i kamieniowi nazębnemu. Zapewnia zębom wyjątkowo skuteczną ochronę przeciwbakteryjną.

 BioRepair® PLUS WRAŻLIWE ZĘBY

Ten jedyny w swoim rodzaju skład z 46% zawartością bioaktywnych mikrocząsteczek MICROREPAIR® wchodzi w miejscową interakcję z zębiną, zmniejszając jej nadwrażliwość i łagodząc ból wywoływany szczotkowaniem zębów albo spożywaniem gorących i zimnych napojów oraz słodyczy. BioRepair® PLUS WRAŻLIWE ZĘBY jest także wyjątkowo skuteczną pastą zwalczającą płytkę nazębną i kamień. Pasta naprawia powierzchniową strukturę szkliwa i zębiny oraz chroni przed próchnicą.

 
BioRepair® NIGHT

Pasta do zębów BioRepair® NIGHT zawiera bioaktywne mikrocząsteczki (mikrocząsteczki MICROREPAIR®), przypominające swym składem i strukturą te, które znajdują się w zębach. Łączą się one ze strukturą szkliwa i zębiny, przenikając do najmniejszych szczelin zęba i naprawiając w ten sposób jego powierzchnię. Ponadto jony cynku uwolnione z cząsteczek MICROREPAIR® oraz Cynk PCA posiadają działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie chronią zęby szczególnie w nocy. Dodatkowo specjalny polimer, zawarty w paście BioRepair® NIGT tworzy powłokę ochronną na całej strukturze szkliwa, która gwarantuje długotrwałą ochronę przed bakteriami i kwasami. Pasta BioRepair® NIGHT zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego oraz przykremu oddechowi, co sprawia, że rano budzisz się w dobrym nastroju, masz świeży oddech, zaś Twoje zęby pozostaną na długo zdrowe.

 

Wszystkie pasty BioRepair® nie zawierają związków fluoru, dzięki czemu mogą być stosowane nawet przez dzieci poniżej 7 roku życia. Nowe formuły past nie zawierają również dwutlenku tytanu, laurylu sulfatowego sodu (SLS) i parabenów.

Pozostałe tematy:

Czy już wiesz, jak ważna jest pielęgnacja
zębów na co dzień?

Dlaczego warto dbać o szkliwo?

Jak pielęgnować zęby u dzieci?

Stomatologia a rozwój poznawczy dziecka

Poczuj dobroczynną moc działania roślin zawartych w pastach L'Angelica!

Proste zęby są teraz modne

Jak poprawnie używać szczoteczek
międzyzębowych i nici dentystycznych?

Podstawowe zasady higieny
jamy ustnej

Poradnik pacjenta

Czy cierpisz na nadwrażliwość
zębową?

Dokuczają Ci choroby przyzębia?

Czy zawstydza Cię nieświeży oddech?

A.B.Berren - Handlowy Sp. z o.o. z siedzibą w Michałowicach - Regułach ul. Ogrodowa 22, 05-816 Michałowice
www.biorepair.pl | www.angelica.pl | www.blanx.info.pl | www.dydus.pl | www.stomygen.pl